30 Mart 2008 Pazar

Akasya,ıhlamur,kestane ve kiraz fidanları toprağa kavuştu

Sayın Zonguldak Arıcılar Birliği Başkanı Selahattin Güney beyin öncülüğünde,Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ve Ereğli Orman İşletme Müdürlüğünün bizlere gönderme nezaketinde bulundukları aksya,ıhlamur,kestane ve kiraz fidanlarını ,arıcılarımız Nevzat Yavuz,Kamil Şimşir,Alaattin Mermi,Hayri Şimşir ,Saim Cevher ,görev taksimatı yapıp fidanlarımızı diktik.Kestane fidanlarını Mehmet Bostan,Alaattin Mermi,İhsan Uyar,Ramazan Yaman arasında dağıttım,sebebide kestane ağacının bahçede daha itinalı bakılıp büyüyeceği düşüncemdi.


Bu arazi bir hayli geniş ve uzun geçen yıl ekmiş olduğum akasyalarla beraber 200 adet fidana yaklaştık,seneyede devam etmek dileğim.


Arılığımın yanındaki fiğ tarlası



Bugün arazide dikkatimi çeken mantarların bu mevsimde meydana çıkmış olmalarıydı.




3 yorum:

UĞUR KIRAN dedi ki...

Abi seni çalışırken gördüğümde ne çalışkan biri olduğunu anmadan geçemiyorum.Ne mutlu size gerçekten; insanın yaptığı işten büyük zevk alarak çalışması kadar güzel bişey varmı.Kolay gelsin abim. Allah emeklerinizin karşılığını en kısa zamanda verir inşallah.Saygılar.

ilhami uyar dedi ki...

Sevgili Uğur bey Meslek lisesinde Müdürümüz olan Sayın Mehmet Bakır ın sözü hala kulaklarımda,ne yaparsanız yapın ama severek yapın,nalbant dahi olsanız sevmezseniz başarılı olamazsınız demişti.Uğur bey bende sizi gıpta ile izliyorum,rekabet olmayınca bir yere varılmaz ,başarılar,kolaylıklar ,bol verimli bir yıl diliyorum,herşey gönlünüze göre olsun.

mahmudiyearicilik dedi ki...

sayın arıcı dostum çalışmalarınızda başarılar diliyorum maşallah durmadan çalışıyorsunuz.çalışmalarınız karşılıksız kalmaz mutlaka çalışan kazanır.Şimdi sizin diktiğiniz fidanlar büyüyüp orman olacak ziyaretinize geldiğimde inşallah bu ağaçların altında arıcılık sohbeti yapacağız. Bol bereketli bir yıl olması dileği ile
SELAMLAR