29 Ekim 2008 Çarşamba

We Celebrate our Republic Day Cumhuriyet Bayramını kutladık.Old Turkish traditional is goıng on and living,eski Türk adetleri yaşatılıyor.
Saim Cevher wörking with ekstraktör,Saim Cevher bal süzme makinasıyla çalışıyor

We celebrate our Republic Day 85 th years unnıversary,as a Gebze Honey Manufacturer Unıon participate cortege and ceremony,before starting ceremony specially young boys and girls ask about bee,honey,smoke,hive and other prodact.We give answer all guestions. Our group members Ali Türk ,Saim Cevher,my son Gökhan and I,Ali Türks friend and his son.
Cumhuriyet Bayramının 85 yıl kutlama törenlerine korteje ve seromonisine Gebze Bal Üreticileri Birliği olarak katıldık,tören başlamadan özellikle genç kızlar , erkekler ve çocuklar bal,arı,kovan ,körük ve diğer ekipmanlar hakkında sorular sordular,bizlerde onlara cevaplarını verdik.Grup üyelerimiz Ali Türk,Saim Cevher,oğlum Gökhan ve ben,Ali Türkün arkadaşı ve oğluTraktör driver my son Gökhan,traktör şoförü oğlum Gökhan.

10 yorum:

Emrah KARADENİZ dedi ki...

İlhami abi Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında göstermiş olduğunuz etkinliklerden dolayı sizi tebrik eder çalışmalarınızda başarılar dilerim sağlıcakla kalın.

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

İlhami abi o ufaklık hacı abinin torunu maskesini Zonguldaktan Selahattin abi göndermişti çok güzel olmuş çocukta ne hava atmıştır ha

mahmudiyearicilik dedi ki...

Etkinliklere katılmak birlik olarak çok güzel süper.
aslında illerde birliklerin hepsinin bu kutlama proğramlarında yerlerini almasını diliyorum.

SELAMLAR

İlhami Uyar dedi ki...

Sevgili Muhteşem hocam ,aynen dediğiniz gibi oldu ve çocuk kendini bir anda medyanın gözbebeği olarak buldu,yerel görsel ve yazılı basını karşısında görünce mutluluğu daha da arttı.En kötüsü Ali Türkün rızkını elinden aldı.İyi çalışmalar kolay gelsin.

Zafer ANLAYIŞLI dedi ki...

Sevgili ilhami bey;
cumhuriyet bayramımızı kutlarım birlik olarak kutlamalara katılmanız çok güzel. aracın üzerlerindekini tanıyorum siz, Seyyithan abi ve torunu fakat yanınızda duran gırvatlı beyfendi kim yahu teftişe çıkmış bakan duruyor çıkartamadım.::::)))))

ALİ TÜRK dedi ki...

Bende yorum yazayım bari sataşma var.::)))

İnsanlarımız eskisi gibi köylerle olan ilişkisi her geçen gün kopmakta.En önemli ve kıymetli yiyeceklerin başında gelen balıda bir nesil sonrası nasıl alğılar bilmiyorum.

Biz tören geçişini beklerken korteji boydan boya gezip çocuklarına izahatta bulunanlar vardı.

Bizim traktöre gelindiginde izah yapanlarada izah yapmak zorunda kaldığımız oluyordu.Bu açıdan orada boy göstermemiz bence iyi oldu.Burasını sanayi kenti bilirler neler yaptığımızıda zaten bloklardan yayın yapıyorduk,yarın gazetelerede çıkacağız.Sonuçta bal reklamı yaptık.

Selahattin abi Yahyaya maske yollamakla büyük iş yaptı,ama Yahyanın meneceri benim haberiniz olsun benle görüşün::))

Zafer abi az kaldı ben sana sorarım Şile de kısmetse o gravatlıyı::))

Adsız dedi ki...

ilhami bey sen kendini ne derece tanıtırsan degerinde o derece anımsanır hafızalarda kalırmış derler sizlerde bu bayram münabesebeti ile arıcılıgı tanıtıp toplumda böyle bir kuruluşun varlıgını ve çalışmalarını aktarmışsınız çok güzel bir eylemdir tebrik ederim
bizde sekiz kasım kurtuluş bayramında aynı uygulamayı yapıyoruz milletten çokta taktir alıyoruz bu gibi aktiviteler hem üreticiye hem bal tüketene faydalı oluyor inancındayım
PINARHİSARLI ARICI

Büyükdereli Ayhan dedi ki...

ilhami abi,örnek çalışmalarınızdan dolayı tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.
Selamlar

Hayati İnal dedi ki...

GERÇEKDEN HARİKASINIZ...ANTALYA'DA BU İŞLERİ YAPACAK NE BİRLİK VAR,NEDE ARICI....İMRENDİM SİZLERE...MAAŞALLAH DİYELİM...DARISI BİZ ANTALYALI ARICILARA...ZORYA...GALİBA İŞE EL KOYMAK VAR...

markos aliprantis dedi ki...

A big BRAVO in the beekeepers of Turkey