10 Aralık 2008 Çarşamba

The Visits of Feast Bayram ziyaretleri

Uğur Kıran, he came from İzmir as a quest and visit us to congratulate feast.I m appreciate him.I send thanksgiving,we speak about beekeepeing problems.After drink Turkish coffie he leave at Darıca,probably he will return İzmir tomorrow evening.I wish himself best travel,succesuful job and beekeeping.

İzmirden misafir olarak gelen Uğur Kıran,bayram tebriği için bizede uğradı,kendisine teşekkürlerimi ve şükranlarımı gönderiyorum.Arıcılık hakkındaki sohbetimizden sonra Türk kahvesi içtikten sonra Darıcadan ayrıldı,muhtemelen yarın akşam İzmire dönecek,kendisine işlerinde ve arıcılıkta başarılar ve hayırlı yolculuklar diliyorum.
I like some traditional as like this,all people meeting in mosgue,after feast prayer,old and young people greeting,congrulate feast,young people kiss old peoples hands,so that start happly feast,when we exit mosque all together visit semetery and we bless for died family members.

Bazı geleneklerimizi çok seviyorum,bütün insanların camide toplanıp bayram namazını kıldıktan sonra yaşlısı ve genciyle birbirlerinin bayramını kutlaması ve gençlerin yaşlıların ellerini öpmesiyle mutlu bir bayram başlamış oluyor.Camiden çıktıktan sonrada topluca mezarlığa giderek ölmüş aile bireylerimize dua ediyoruz.

4 yorum:

Kenbiloğlu dedi ki...

İlhami Abi,

kurban bayramını kutlar,sağlık sıhhat dolu nice mutlu bayramlar
dilerim
selamlar

İsmail Taşer

UĞUR KIRAN dedi ki...

İlhami abi, göstermiş olduğun güleryüzlü misafirperverlik ve hoşsohbetin için teşekkürler.
Böylesine alçakgönüllü hoş insanları tanımama vesile olduğu için arılarıma şimdi bir adım daha yakın duracağım.
Yüce yaratanı seviyorum yarattıklarından ötürü misali bundan daha önemlisi varmı.
Saygılarımla...

Hayati İnal dedi ki...

iLHAMİ bEY;BLOĞUNU ZAMAN ZAMAN ZİYARET EDİYORUM.BUGÜN DİKKATLİCE BİLHASSA RESİMLERE BAKTIM.ESKİDEN ANTALYA İÇİN CENNET DENİRDİ...ŞİMDİ RESİMLERİNİZE BAKINCA SİZİN BÖLGENİNDE ÜLKEMİZİN CENNET GİBİ GÜZEL YERLERİNDEN OLDUĞUNU HİSSETTİM...

PINARHİSARLI ARICI dedi ki...

ilhami bey hayatınızın her günü böyle güzel gecsin, insanlar arası dosluk ve kaynaşma siz bu güzelligin farkına varmış toplum icinde mutlulugu bulmuş paylaşımlarınızla bizlere dahi yaşatan birisiniz
allah razı olsun mutluluk yaşamınızdan eksik olmasın