31 Mart 2009 Salı

Beekeeper neighbor Arıcı komşu

Ali Erdoğdu who came from Sivas he located Darıca and wörking Tübitak,his home and field neighbor my apiaries area,he loves bees and beekeeping,he bought this field 5 years ago,He said that we have 200 hives with father- in-law
at Sivas,he interestid in bees in here,his area appropriate for beekeeping,he concern about medicine and when he went to holiday what will do bees situation.He thought buy a new hives,he ask me bees ,I said that ı dont have eneough hive but we can be find another beekeepers in here.Another hand when he came from Sivas he bring 2 frames honey,my bees find those honey frame and consuming . The man who has interestid in beekeeping that I saw at our enviroment give us courage
Sivastan gelip Gebze Tübitakta çalışmakta olan Ali Erdoğdu,arılarımın yanındaki ev ve bahçenin sahibi,kendilerinin Sivasta kayınpederi ile 200 kovan arısı olduğundan,arıcılığı iyi bildiğini buradada bahçesinde arı bakmak istediğini ve arı almayı düşündüğünü fakat tatil döneminde ilgisiz kalacağından arıların durumundan kaygılı olduğunu söyledi, ilaçlamaların etkisinden şüpheliydi,ben kendilerine yeterli ve satılık arımın olmadığını söyledim fakat çevremizden satılık kovan bulabileceğimizi söyledim.Diğer taraftan Sivastan getirmiş olduğu çerçeve balları arılarımın bulduğunu ve tükettiklerini söyledi,çevremizde arıcılıkla ilgilenen kişileri görmek bizlere cesaret veriyor.

5 yorum:

UĞUR KIRAN dedi ki...

Körün istediği bir göz hesabı olmuş abi sizin durum.Böyle komşu dostlar başına, sırtınız yere gelmez artık.

Wonder Turquette dedi ki...

Merhaba İlhami Bey,

Ne kadar ilginç ve güzel bir blog yaratmışsınız! Arıcılık hep merak ettiğim bir uğraşıdır ama biraz da korkutucu gelir bana. Köpekleriniz olduğunu gördüm, benim de iki tane var, o yüzden fotoğraflarının altına yazdığınız "can dostum" ifadesinin anlamını gerçekten çok iyi biliyorum. Blogunuzu cidden çok ilginç buldum ve şimdi diğer yazılarınızı okuyacağım.

Selamlar,

İlhami Uyar dedi ki...

Sevgili Müge hanım,insan bilmediği işten korkarmış,milyonlarca kişinin zevkle uğraştığına göre korkacak bir durum yok demektir.Köpek ve hayvan sevgisine gelince hayvanları sevmeyen insanları hiç sevmezmiş,kangal köpeğim yeni öldü inanın hep ağladım,koyunlarımız var onları sahipleniyor bir o kadarda arılığımı bekliyordu,ama şu bir gerçekki her hayvan yaratılış itibariyle doğayla içiçe olmak zorunda,hapsettiğiniz zaman hassasiyetleri ve algılamaları değişiyor,üertmeden tüketme devri kanaatimce bitti vede organik ürünler üretmek zorunda olduğumuzuda lütfen unutmayalım,başarılar daima sizinle olsun.sağlıklı ve mutlu günler dileklerimle.

b. kalamiotis dedi ki...

good honeys of neighbour

Nihal dedi ki...

Smiling Hello Ilhami Bey:)
What an amazing page that you have got here! I bet you encourage all of others out there to become a beekeeper:)
Although it's a very interesting hobby, that can turn into a small business as well. Let me see no bees, no honey; no work, no money. Don't you.
Again many thanks for stopping by my blog, I were pleased to find and read your lovely comment. Hope to see you again at CrossRoads.
Not far away, but in Istanbul:)

Regards.