27 Nisan 2009 Pazartesi

Wedding,Bodrum Museum of underwater archaeology visit Düğün ve Bodrum Sualtı arkeoloji müzesi ziyareti

My soldier friend Mehmet Başol invited me for his son wedding seremony in Muğla Bodrum town.We completed military wörk in 1981 year,but we didnt cut communications we went Bodrum other time they come in my home,so I went to Bodrum we meet another soldier friend Milas ,Köyceğiz,Turgutreis,all friends meet and talked about in 1981 year memories.We have become very happy.
Asker arkadaşım Mehmet Başol oğlunun evlenme töreni için beni Muğla Bodruma davet etti,askerliğimizi 1981 yılında tamamladık fakat bağlantımızı hiç kesmedik,bizler gittik onlar geldiler,oğlu tekirdağda askerliğini yaparken 5 veya 6 sefer ziyaretine gittim,bu sebepten dolayı İlhami amcam düğüncü başı olacak diye babasına baskı yapmış bizede gitmekten başka yapacak alternatif kalmadı,görevimizi iyi organize ettiğimi düşünüyorum.Düğün töreninde tüm asker arkadaşlarımızı topladık,Milas,Köyceğiz ,Turgutreisli asker arkadaşlarımız biraraya gelip anılarımızı anlattık.
We wish happy,healty new married couple during their lifes,Yeni evli çifte ömür boyu mutluluk ve sağlıklı günler diliyoruz.

Sunset in Turgutreis,Turgutreiste günbatımı.


Happiness tears , mutluluk gözyaşlarıTyey put lemon on stick but ı cant learn their aim,sopanın ucuna limon koyuyorlar ama gerekçesini öğrenemedimAll soldier friends same fhoto, tüm asker arkadaşları aynı karede
all peoples this photo at least 75 years old ,there are 3 person they are 83 or 87 years old,they know beekeeping,I listen their beekeeping adventures carefully,Mr Hüseyin who has 87 years old said that"I m elderly so I abondone from my bees,maize and wife.
Fotoğraftakilerin en azı 75 yaşında diğerleri 87 ila 83 years old ,onların arıcılık hakkındaki maceralarını zevkle dinledim.En yaşlısı Hüseyin amca dediki artık yaşlandım,arıdan,darıdan ve karıdan vazgeçtim.
Halil Cura and others ,another beekeeping meeting corner.I recognized Halil Cura in Tekirdağ Yenice town when came there with sunflower honeylast year.We meet again in Bodrum.
Halil Cura ve diğerleri,başka bir arıcı sohbet köşesi.Halil Curayı geçen yıl Tekirdağ İnecikte ayçiçeği balı için geldiklerinde tanımıştım.


Landscape from Bodrum castle Tower
6 yorum:

UĞUR KIRAN dedi ki...

NE GÜZEL BİR OLAY, İNSAN BİR DÜĞÜNDE BİRDE ÖLÜMDE YAKIN BİLDİĞİ İNSANLARI YANINDA GÖRMEK İSTİYOR.SİZDE BU GELENEĞİN GEREĞİNİ YAPMIŞSINIZ,LAFIN KISASI BUNLAR BAHANE ASLOLAN DOSTÇA MUHABBET EDEBİLMEK.
SAYGILAR AĞABEY.

chaniabee !!!! dedi ki...

I hope to see my friend always such joys! I wish you and your children to look happy!

TEMEL dedi ki...

İlhami bey, arkadaşının ve gelin hanımın mutluluğu daim olur inşallah, Arılar, darılar ve karılara veda edenler, şimdiye kadar yaşadıklarının hatırasıyla yaşamaya devam ederler ve yaşlılığında tadını çıkarırlar inşallah.
Her arıcı biraz Evliya Çelebi sayılır aslında. Herkes gittiği bölgelerin güzellilerini yanısıtıyor, bizlerde gidip gezmiş gibi oluyoruz. Devamını bekliyoruz. Teşekkürler...

HAKAN SAKINMAZ dedi ki...

genç çiftlere mutluluklar

Wonder Turquette dedi ki...

Yeni evli çifte ben de hayat boyu mutluluklar dilerim. Asker arkadaşlarınız ile bu kadar uzun süredir bağlantınızı koparmamış olmanız ne kadar güzel!

Nihal dedi ki...

>>En yaşlısı Hüseyin amca dediki artık yaşlandım,arıdan,darıdan ve karıdan vazgeçtim.

Heh he, çok iyi, buna nasıl güldüğümü anlatamam:) Arı-darı-karı bağlantısı çok hoş kurulmuş, ilahiii Hüseyin Amca:)