7 Haziran 2009 Pazar

Preparation for transporting nakil hazırlıkları

We complated all preperation to transporting our hives to Şile İmrenli village to chesnut honey,because of we stay in there during June month We need to prepare camp tent,sleeping bag,head lamp,mat,binocular and others material,stay in forest is very exceiting,when you wake up earlier you can hear deer,jackal,gazelle and wilde swine voices,and you can see time to time in forest.Specially rabbits and gazelles visit our apiary in there,other hand spring water very cold but ıt dont harmful to healty,I like forest life ,as you know no air pollution no loudness dirty,when we sleep 6 hours at home not enough but we sleep 5 hours in forest this sleep enoughYou live wilde life.Like this we make vacation ,picnic and beekeeping,I urge all people this event. Nearby at the other villages beekeepers call me and they ask when we arrive in there ,generally we meet at evening our talking about bees,I can say we pass very pleaure time with them.
Kovanlarımızı Şile İmrenli köyüne kestane balı için nakil hazırlıklarımızı tamamladık,orada Haziran ayı boyunca kalacağımız için kamp çadırı ,mat,uyku tulumu,kafa lambası ,fener,dürbün ve diğer malzemelerimizi hazırladık,ormanda kalmak çok eğlenceli,sabahleyin erkenden uyandığınızda geyik,karaca,çakal ve yaban domuzu seslerini duyabilirsiniz zaman zamanda çakal,geyik ve tavşanları görebilirsiniz.Özellikle tavşanlar ve ceylanlar arılığımızı ziyaret ediyorlar.Diğer taraftan buz gibi kaynak suları içtiğinizde hiç dokunmuyor,çevre ve gürültü kirliliği yok,doğal ortamda yaşıyorsunuz,evimizde 6 saat uyku yetmiyor ,orada 5 saat uyku yetiyor.Böylece hem tatil hem piknik yapıyoruz ,bu ortamı herkese önerebilirim.Yakın köydeki arıcılar arıyorlar ne zaman geliyorsunuz diye,gerçekten arıcılar biraraya geldiğinde çok güzel muhabbetler oluyor.Oradaki arıcılarla çok iyi vakit geçirdiğimizi söyleyebilirim.
I replace propolis collect apparattus all hive under cover.We thinking bees prodacts very important peoples life also bees prodacts will be gain valuable in future time.
Kovanlarımın kapak altlarına propolis toplama aleti koydum,arı ürünlerinin insanlar için önemli olduğunu düşünüyoruz ve biliyoruz,ileriki zaman içinde daha da değer kazanacağı bellidir.

12 yorum:

yalovalı arıcı yusuf dedi ki...

hadi hayırlısı olsun ürününüz bol olsun.

Ballı Baba dedi ki...

İlhami abi, propolis trapların hayırlı olsun inşallah tamamını defalarca doldurursun. Bu konuda 4 yıllık çalışmamın faydalarını ben görüyorum inşallah önümüzdeki günlerde daha güzel sonuçlar alacağız. İki üniversite ile yaptığım çalışmaların sonuçlarının güzel olduğunu şimdiden söyleyeyim. Henüz propolisin tam olarak toplanması ve değerlendirilmesi bilinmiyorsada bu konuda hızla güzel gelişmeler yaşayacağız, bereketin bol olsun....

Gürbüzarıcılık dedi ki...

Selamlar
Hayırlısıyla kazasız belasız gider gelirsiniz. İnşallah istediğiniz verimi alırsınız.
Saygılarımla.

UĞUR KIRAN dedi ki...

abi haydi hayırlısı;arıcılığın insan hayatına kattı olumlu işlerden biride bu olsa gerek.Sevgi dostluk paylaşımı ve doğayı sevmek...

muratakın dedi ki...

İlhami Bey:
hayırlısıyla yeni yerinize sağ salim varırsınız.
Ürününüz gönlünüzden geçirdiğinden daha bol olsun.

salih arıcı dedi ki...

İlhami abi gideceğin yerin sana bol eğlenceli ve bol ürünlü geçmesini dilerim.

Zafer ANLAYIŞLI dedi ki...

ilhami bey selamlar,

yeriniz hayırlı ürününüz bol olsun inşaallah

ercand dedi ki...

bol ürünler

ercand dedi ki...

HAYIRLI UĞURLU BOL ÜRÜNLER DİLERİM

ercand dedi ki...

Hayırlı uğurlu olsun bol ürünlerinizle dönün inşalllah..

Θεοδόσης Κατσαρός dedi ki...

I wish you good transportation!!!

Müge dedi ki...

Muhteşem bir deneyim bu! :-)