6 Ağustos 2009 Perşembe

Telescope built and adjust Teleskop kurulumu ve ayarları

My friend bought a new telescope but he didnt adjust and built it,he asked me help,I like and curuosity space and technicial eguıpments but unfortunately I didnt built and adjust telescope,I will try it to adjust probably I will succes.İf necessary I will go to telescope sales shop in istanbul and I will get technicial support and details about fine adjustment.
Arkadaşım yeni teleskop aldı,ayarlarını ve kurmayı bilmediğinden benden yardım istedi,uzayı ve teknik ekipmanları merak etmeme rağmen maalesef cihazı ayarlayıp kuramadım.Kurmak için deneyeceğim muhtemelen başaracağım ,eğer başaramazsam İstanbula teleskop satan mağazaya gidip ince ayarlar için teknik ayrıntı ve destek alacağım.
There are many fine adjustment part,Birçok ince ayar parçası var.

I m anxious about moon surface and others stars,probably we can be see stars that we dont see naked eye in space.
Ayın yüzeyini ve diğer yıldızları merak ediyorum,muhtemelen çıplak gözle göremediğimiz yıldızlarıda görebileceğiz.


8 yorum:

ALİ ŞEKERLİ dedi ki...

Ha gayret İlhami abi sen bu işi becerirsin.

chaniabee !!!! dedi ki...

very nice hobby my friend!!!!!

Foris Mouratidis dedi ki...

Nice and interest hobby.To observe the univerce is like looking for the past.I thing you can manage to adjust the telescope,you are a goldfinger.

Mehmet Gündoğdu dedi ki...

kolay gelsin ilhami bay oralarda olan bitenide bildir uazı seyretmek çok zevklidir

E.ÇOKENGİN dedi ki...

İlhami bey güzel bir hobi daha bulmuşsunuz.benimde teleskop ve dürbünlere karşı biraz ilgim var.Kurulumunuda gerçekleştirirsiniz inşallah.Blogdan da bu konudaki gözlemlerinizi paylaşırsınız herhalde.

İlhami Uyar dedi ki...

Değerli arkadaşlar başlamak bitirmenin yarısıymış tabiiki uzayın doyumsuz güzelliklerinden faydalanmamız gerekiyor,teşvik edici yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

İlhami Uyar dedi ki...

Pantelis Perrakis and foris Mouraditis efharisto polee kali doulia

Müge dedi ki...

Harika bir evren sizleri bekliyor Ilhami Bey! Umarım şu an itibariyle teleskobun kurulumunu tamamlamış ve geceleri gökyüzünü izlemenin keyfini çıkarıyorsunuzdur!

Selamlar,