12 Eylül 2009 Cumartesi

I applied formic acide and gave bee food Formik asit uyguladım ve kek verdim

I applied formic acide my and other neighboor beekeepers hives,1 liter formic acide with 650 gr water mixed and as 5 cc applied all hives.
Kendi kovanlarıma ve diğer komşu arıcıların kovanlarına formik asit uyguladım ,1 litre formik asit 650 gram suyla karıştırıp kovan başı 5 cc olarak uyguladım.


Those hives Ahmet Hafızoğlu ,I didnt talk him because his telephone closed so I didnt applied.Probably we will make formic acide apply as soon as possible.
Bu kovanlarda Ahmet Hafızoğlunun kendisini telefonla aradım telefonu kapalıydı bu yüzden uygulama yapamadım,muhtemelen en kısa zamanda onun kovanlarınada uygulama yapacağız.


After the rain enviroment changed,next 2 days weather forecast rainy after the rains we hope caming nectar and pollen.
Yağmurdan sonra çevre değişti,önümüzdeki 2 gün hava yağmurlu gözüküyor,yağmurlardan sonra nektar ve polen geleceğini umuyoruz.


Arbatus plant,you can see last year prodact and this year flower.
Kocayemiş bitkisi,üzerinde geçen yılım meyvesini ve bu yılın çiçeğini görebilirsiniz.
Our garden water melons,melons,some wild birds give a damage lıke this prodacts.Cpecially magpies,corbies and jackhals gave much more damage.So we covered our prodacts on.
Bahçemizde kavun ve karpuzlar,bazı yaban hayvanları bu ürünlere zarar veriyorlar,özellikle saksağanlar , kuzgunlar ve çakallar daha çok zarar veriyorlar,bu yüzden ürünlerimizin üzerini kapattık.

I have done last spring pear vaccines
Geçen ilkbaharda yapmış olduğum armut aşıları.
While I have around forest I collected wild fruits.
Ormanda gezerken yabani meyvalardan topladım yöremizde ovaz diye bilinir olgunlaşınca tadı çok güzeldir.

4 yorum:

HB dedi ki...

İlhami abi, yaptığınız çözeltinin oranı biraz fazla düşük olmamış mı?

ALİ TÜRK dedi ki...

İlhami abi senin formik asit oranı Niğdede'li olmuş ::))
Yani ilave ettiğin su sayesinde 51 lik formik asit oluşturmuşun. 85 lik formigi 65 şe düşürmek istersen 300 gr su koyarsan 65 lik formik asit elde edersin. Verdiğin miktar zaten düşük, direk 85 likte verebilirdin kolay gelsin.

İlhami Uyar dedi ki...

Değerli arkadaşlar ,tavsiyeleriniz için teşekkür ederim,benim bilgi kaynağım Ziraat Yüksek Mühendisi Sayın Mümin Bayram aynı zamanda ilacın tedarikcisi ve arıcılık yapan birisi ,kendisi bu oranla başarılı sonuçlar aldığını söyledi.Bu uyarılardan sonra ilacın İstanbul satış temsilcisiyle görüşüp bilgi alıp teyid edeceğim.Normal tesir edecek oran neyse onu bulup denemekten başka çıkar yol yok .Herkese iyi çalışmalar.

E.ÇOKENGİN dedi ki...

İlhami bey formik asit istanbul tedarikçisinin adres ve telefonunu öğrenebilirmiyim.Çalışmalarınızda başrılar dilerim.