22 Mayıs 2010 Cumartesi

Help and collect old honeycombs Yardım ve eski petekleri toplama

Arıcı arkadaşımız Mehmet Uzun aradı,parmağında yara olduğundan arılıkta yalnız çalışamadığını söyledi,benden yardım istedi,arılığa vardığımızda şiddetli bir yağmur başladı.O an yapacak başka bir iş yoktu bende tüm eski peteklerdeki mumları temizledim çuvallara doldurdum Darıcaya getirdim,benim buzdolabından yapmış olduğum mum eritme kabında eriteceğim.

Our beekeeper friend Mehmet Uzun called me and he has wound his finger so he couldnt wörk alone in his apiary and asked me help,when we arrive his apiary strong rain began.We havent another job we do intime so I cleaned all old honeycombs and filled sucks.I transported Darıca I will melt them my old refrigatör melt device.


Bu arkadaşımızın yaklaşık 300 kovanı var,yalnız bakması zor olmuyormu diyorum,planlı çalışınca problem olmuyor diyor,Allah kolaylık versin.

our friend Mehmet approximately has 300 bee hives,I m asking him dont be diffucult maintain so much hives,he says no problem when you work regularly.Gog let ease.
Bu amcada Gebzenin Tepecik köyünden yardıma gelmiş,tam teşekküllü ve de kuralcı,kurallar neyi gerektiriyorsa onu yapıyor.Bilinçli olduğunu söyleyebilirim,ezbere iş yapmıyor.Arıcılık aşkı insana uzaklıkları engel yapmıyor.

This uncle came from Tepecik village in Gebze,he has ful fledged and prescriptive ,he made his work according to rural.I can say conscıous beekeeper,doesnt wörk by rote,bee love dont barrier recognize people to far.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

İlhami: Greetings from the USA! I am sorry for not posting many comments. Because of family and work, I am so behind, I haven't the time to always post, even on my own blog. I always enjoy reading posts about bees and try to learn more all the time. You have a great blog and you are in my live beekeeping feed when you make new posts. I ope you have the best beekeeping year ever! -Mark

Birleşik Devletlerden greeting! Benim diğer blogs yorumda bulunmak için wish olmam değil ama ben çok meşgulum şimdi, çalış ve aile, nadiren benim zamanım var Benim kendi blog postları yapmak. Ben daima okuma blogs severim ve daha fazla posta deneyeceğim. Senin arıların bu yıl üretken olur mu! -Işaret.

Mehmet Yüksel dedi ki...

Ilhami bey selamlar,
çalışmalarınız çok güzel,kolay gelsin,selamlar saygılar.

PINARHİSARLI ARICI dedi ki...

İLHAMİBEY arıcı dayanışmasını tam yaşıyor yaşatıyorsun tebrikler bu mumları eritmek yerine takas ile petek alsan daha iyi değilmi ben tamamen bu yönteme döndüm iyi oldu. çalışmalarında başarılar dilerim kolaygelsin

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

İlhami abi,arıcıların dayanışması güzel birşey,burası biraz farklı herkes birbirini rakip görüyor.Saglıcakla kalın.