17 Mayıs 2010 Pazartesi

Weddings and other activities Düğünler ve diğer faaliyetler

Yaz mevsimi gelince düğünler başlıyor,davetli olduğumuz yerlere elimizden geldiğince gidiyoruz.Malum ekme biçme olayı,eğer gitmezseniz,sizin cemiyetinizede kimse gelmez.Yöremizde gelenektir gelin kız tüm köyün içinde arkadaşları,köyün gençleri ve çalgıcılar eşliğinde gezdirilir.Türküler şarkılar söylenir.Bende buradan gelin kızımıza bir ömür boyu mutluluklar ,bir yastıkta ömür geçirmelerini diliyorum.
When coming summer season ,wedding are increasing,If I have free,and as best we go to wedding ceremony.As you know,ıf you dont go to,anyone doesnt come your special days.We have some traditionals in our region forexsample,bride girl visit all village streets with his collegaues, young people and musicians .Traditionals music and songs are sungs.I wish happy and healty life our bride girl from here.
Yemekhaneye gittiğimde değişik ürünlerle karşılaştım müdür beye sordum bu özel menü nedir diye ,oda kendi ikramları olduğunu söyledi,ama ben Türk müziği faslını kaçırmıştım,ona üzüldüm.Müdür bey ellerinize sağlık,bize geleneksel yemeklerimizi tattırdığınız için.

When I arrive in mess hall ,I have had find different prodacts,I asked manager,What is it,he explained that our special menü said.But ı have missed Turkish songs chapter I m sörry about this event.Thank you gentleman manager for give and offer us our traditionals meal.Tabiat düzeninde karıncaların fonksiyonuda parazitlerle mücadeleymiş,kene ve asalakların yumurtalarıyla besleniyorlarmış.Kenelerin olduğu bölgelerde keklik ve karınca nüfusunun az olduğundan dolayı istenmeyen durumların oluştuğunu söylüyor uzmanlar.Ben bu hayvanların çalışmalarını zevkle izler onlara ekmek kırıntılarını verir ve seyrederim.

in natura order,ants and partridge function,stability parasites populations,according to specialist ants and partridges eat parasites larva so they stability harmfull parasites populations.Sometimes I give bread crumbs and I watch their wörk.
Koyunlarımız ve keçilerimiz elimden beslenmeyi çok severler,ekmekle yanlarına gitmek mümkün değildir,hemen arada kalırsınız,üzerinize çıkarlar.
Our sheeps and goats like feed our hands,you can not arrive with bread their nearby,you will stay among them,and they jump on you.


Karpuz, kavun ve çilek,doğal ,sadece hayvan gübresi ve su beslemesi,çekirdekten üretme,babam bu konuda ,işine beni karıştırmıyor.
Watermelon,cantoloupe and strawberrie,all of them natural,my father produce from core.My father not interfere his job at this subject.

Bu ceviz Hollandadan geldi,Lisede müdür muavini arkadaşım getirdi.
This nuts came from Netherlands,Lycee Manager assistant gave me.
Yeni kangal yavrusu aldım.I bought new Kangal puppy.
Bazı koyunlarımız ikinciye yavruladı.Some sheeps gave birht second time.

8 yorum:

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

İlhami Abi.

Abi sen ne yapıyorsun.Çilek resimleri falan yayınlıyorsun.Sen anlaşılan Bakanın sana yakın olduğunu unutuyorsun:)

SLM ve Muhabbetle...

chaniabee !!!! dedi ki...

Happy young couple, my friend! wish you and yours children such a joy!

İlhami Uyar dedi ki...

File moy efharisto pole tha se do meta

İlhami Uyar dedi ki...

Sayın Şimşak paylaşılan değerler güzeldir,bahçemiz herkese açık,buyrun sizide bekleriz.Saygılarımla,

Dear my friend Pantelis Perrakis,I wish you too.When I make wedding my son we wait you and Maos in here.I hope your wife illnes past quıckly,I wait nice news everytime.Best wishes,stay well.

Θεοδόσης Κατσαρός dedi ki...

I wish and i hope good and happy life for the newlyweds and many joys!!!

Mustafa Hilmi ÖZKAL dedi ki...

Sayın Muhterem kardeşim her şey çok güzel maşaallah koyun keçileriniz var Allah damarını gür etsin Bende de maltız keçim var 2 gün evvel dogum yaptı erkek oglak 2 tanede saanen oglak var hayırlısı selamlar

Nihal dedi ki...

Çok güzel bir makale olmuş bu, kültürel renklerle dolu.. Ewet, evlilik sezonu başladı, artarak devamı gelir artık. Yeni evli çifte mutluluklar diliyorum ben de, gelin çok hoş görünüyor..

Aklımdayken, altın açısından durumlar nasıldı takı seremonisi sırasında? Roketlemiş giden altın nedeniyle takılabildi birşeyler geline, merak ettim ve fotoda göremedim.

Hah.. gülümsetti beni yorumunuz, ama seyahat eden ordaki arkadaşım, ben değilim:) Burdayım henüz. Onun izlenimini yayınladım, ve başlığı da 'Coco seyahat ediyor'.

Çerçeveler ve yeni oğul arılar çalışmalarınız nasıl gidiyor? Bu ve benzeri deyimlere aşina değilim. Neden sıksık kullandığınız arıcılık vokabularisi ile ilgili bir post yapmıyorsunuz? Çok ilgimi çekiyor, daha fazla öğrenmek isterdim.

Iyi günler dileğiyle..

ÇAY'LI dedi ki...

selamlar abi kangalın hayırlı olsun onun zevki başkadır 7 yıl büyüttüm bilirim senden ricam olduguyer nasılbilemem ama iki direk yap ve celik tel cek onun üzerine zincirini tak gidip gelsin kangalın özelliginden biri ise az yürürse ön kollarında egrilik oluşumudur.birdiverterinir arkadaşlardan sorabilirsin genclik aşısı adı altında bir aşısı var ilce tarım da ücretsizde yapılanı var ama sen italini al.selamlar