6 Haziran 2010 Pazar

week of environment çevre haftası

Çevre haftası nedeniyle Darıca Belediye si ve Darıca Boğaziçi Hayvanat bahçesi girişimiyle 3000 adet fidanın bedava olarak dağıtılacağı bildirildi.
for environment week reason ,3000 pieces plant will give unpaid with Darıca mayor and Darıca Boshhopours zoo collaboration.
Bahçesinde amatör olarak sebze yetiştirenler ,pet şişenin kapağını az açarak bu şekilde damlatma yöntemini kullanabilirler,su sadece bitkinin köküne gideceğinden ziyan olmaz.
people who have planting thier garden as ametour ,they can prefer this method for give water,you open little bit plastic bottle and you can see slowly drop by drop,so you can use water little bit.
Bahçemdeki gelişmeler gayet güzel,taze fasulye ,patetes,soğan,biber,domates,patlıcan,salatalık,kabak,marul,bamya ekimi yapıldı,gelişmeleri zevkle izliyoruz.

My garden developping very nice,we planted pateteos,unıon,,pipper,tomateo,cucumber,eggplant,okra,zucchini,lettuce,we follow as plesurely growing.

Eşim önerdi ,taze fasulyeyi mısırla birlikte ekelim beraber büyüsünler dedi deneyeceğiz,Türk geleneklerinde hanımın lafı kırk yılda bir dinlenilirmiş,ben 27 nci yılında dinledim.

My wife urged,to plant bean and corn together,we will try it,as Turkisg wörds wifes wörd listen one time at 40 year,I listen 27 th years.


Arılarımı hazırlıkları tamamladıktan sonra Şile Manşar köyüne götürdük,ben işimden dolayı gidemedim,kardeşim ve ufak oğlum birlikte götürdüler.
We transported our colonies Şile manşar village,I didnt go for I have very bussy,my brother and little son transported together.
Mum eritme kabında eriyen eski peteklerden çıkan mum.
Honeycomb was produce from my melt apparattus.

5 yorum:

ÇAY'LI dedi ki...

hayırlı günler çevre haftası dolayısı ile yapılan fidan dagıtımının gercekleşmesinde emegi gecen herkese canı gönülden teşekkürü borc bilirim bu ruhu yakaladıgınız icin de sizleri şanslı görüyorum bizler ise sizlerin haberleinizle yetiniyoz ugraşlarım yetersiz kalıyor hep selamlar işlerinizde kolaylıklar dilerim

EBRULİ dedi ki...

Çevre Haftası dolayısıyla biz de ağaç fideleri ektik ve bir çok faaliyete katıldık.Damlatma yöntemine bayıldım.Ne güzel fikir.Hanımın lafı kırk yılda bir dinlenilirmiş öyle mi:)İlk kez duydum.Yani kocamann ömürde bir kez,eyvah eyvah :)Güzel paylaşımınız için teşekkürler.Sevgiler.

Jo dedi ki...

Hi Ilhami;)thanks for following my blog and commenting often. I've popped over to visit yoursa and I'm glad I did. Your garden looks wonderful and I LOVE that you heed your wife's advice. Good on you! Your honey looks good too. Have a wonderful week. Blessings

bekir dedi ki...

keşke tüm insanlar boş buldukları bir parca topraga bir fidan ekseler dünyamız yen yeşil olurdu.
enginar sulama taktigin cok güzel
başarılar bol mahsullü bir yıl dilerim

muratakın dedi ki...

Sayın İlhami Bey:

Sırık fasuyenin sarılması için mısır ekildikten 3 hafta sonra yanına fasulye ekiliyor.
fasulyenin büyüme hızıyla mısırın büyüme hızı aynı değil.
Sırık bulma zorluğundan dolayı bu işlemi ben de uyguluyorum.