8 Temmuz 2010 Perşembe

Kostas Boukayvalas visit Kostas Boukayvalas ziyareti

Yunanistandan arıcı arkadaşım Sayın Kostas Boukayvalas bana e mail atmış İstanbula geleceğini ve benimle buluşmak istediğini belirtmiş,bende teklifini kabul ettim.İstanbul taksimde kaldığı otelde buluştuk 2 saat muhabbet ettik daha sonra ben Darıcaya döndüm,onlarda grup olarak programlarına devam ettiler.
Greece beekeeper Kostas Boukayavalas was send me e mail,he will visit İstanbul and he want to meet for me ,I accepted his idea and we met İstanbul Taksim hotel which they stay hotel.We speek during 2 hour and I leaved return Darıca.

Değerli arkadaşım bana hediye olarak kekik ve çam balıyanında da buzuki getirmiş,yanında da t shirtü unutmamışkendisine çok teşekkür ediyorum.
Dear Kostas bring me pine and thyme honey as a gift,he didnt forget t shirt besides,I send thanks him.
Bazı uluslararsı müzik etkinlikleri,some internatioanal music activities
Taksim meydanı,Taksim sguare
Beyoğlu İstiklal caddesi,burada her ülkeden insan görmek mümkün,bilhassa gece hayatıyla ve eğlenceleriyle meşhurdur.İstanbulun tarihi ve turistik yerlerinin başında gelir.

Beyoğlu İstiklal street,it s possible you can see every part of wörld people,specially night life and entrteiment is very famous.Firstly places in İstanbul in terms historicial ,touristics.

4 yorum:

Nihal dedi ki...

Komşudan misafirinizin gelmesine ve birlikte güzel Istanbul atmosferinde zaman geçirmenize sevindim. Fotoğraflar herşeyi dile getiriyor. Hediyeleriniz de çok hoş. Kekik ve çambalı hediyeniz nasıl? Yani birlikte bir karışım balı mı acaba, anlamadım. Hediye edilen (yunan bölgesine ait) bal ile bizimki arasında fark var mı, nasıl buldunuz?

Bu arada, kestane balı alışık olmadığım bir tür olmasına rağmen, acı tadı nedeniyle, oldukça ilginç. Ilki bitti bile, şimdi ikincisi masamı süslüyor bugünlerde. Çok teşekkürler geçen emekleriniz için.

İlhami Uyar dedi ki...

Sevgili Nihal hanım,bazı bölgelerin balı farklı olabiliyor.Genelde pek fark yok,hatta komşulara tadımlık verdim ve test ettirdim beğendiler ama pek fark olmadığını söylediler.Yunanistanda kekik ,çam ve kestane balı meşhurmuş,zaten araştırmalarda Türkiyenin Karadeniz bölgesi ve Yunanistanın belirli bölgelerinin kestane balının değerini,İtalya ,İspanya,Portekiz ve Brezilya da üretilen kestane balları aynı değeri ve kaliteyi vermiyor.Bu Üniversitelerce onaylanmış,herhalde iklim ve bölge şartlarından olsa gerek.
Kestane balı zaten tedavi amaçlı Şilede Işık Üniversitesindeki sempozyumda Romen profesör dediki antibiyotik kullanmayın antibiyotiğin % 60 faydası varsa % 40 da vücuda zararı var en iyisi kestane balı,doğal antibiyotik hiç zararı yok sabahları aç karnına 1 çay kaşığı kafi,siz onuda bitirin gereğini yaparız,hiç merak etmeyin.Anneniz değerli hanımendiye en derin hürmetlerimi sunuyor ellerinden öpüyor,saygılar sunuyorum.Herşey gönlünüzce olsun.

chaniabee !!!! dedi ki...

my friend ILHAMI you are very lucky that you got to our friend Boukouvala envy in your city! Always be a good health!

Nihal dedi ki...

>> Romen profesör dediki antibiyotik kullanmayın antibiyotiğin % 60 faydası varsa % 40 da vücuda zararı var en iyisi kestane balı,doğal antibiyotik hiç zararı yok sabahları aç karnına 1 çay kaşığı kafi,siz onuda bitirin gereğini yaparız,hiç merak etmeyin.

Çok teşekkürler, hepsini not ettim. Antibiotik değil, aspirin bile nadiren kullanan biriyim. Sağlığımız yerinde olsun en önemlisi bu. Bilmeden ben de sabahları yaklaşık o miktar kullandım. İşlerinizde kolay gelsin. Saygılar.