17 Mart 2011 Perşembe

Japan earthguake and Nüclear energy disaster Japonya depremi ve nükleer enerji felaketi

Japonyadaki depreme ve sonrasında tsunaminin yol açtığı felakete çok üzüldük.Ardından Nükleer enerji santralındaki patlamalar sonucu açığa çıkan radyasyon çevre için tam bir felaket oldu,etkilerinin ne olacağı konusundada kimse yorum yapamıyor ve karar veremiyor.Umarım insanlık için bir trajedi olmaz.Japonlar 9 şiddetindeki depreme dayanıklı yaptıkları yapıları depremden dolayı hasar görmediler ama tsunami bütün planları altüst etti.Televizyonlarda görüntüleri izledikçe insanın  kanı donuyor.Umarım insanlık bir daha böyle durumlar yaşamaz.Japon halkına geçmiş olsun ve radyasyondan en az zararla kurtulmalarını diliyorum.

I  sad Japan earthguake and later tsunami disaster.After nüclear energy central expolsion many people effected from radiasion ,environment affected and damaged,no one dont know what will be effect environment and human healty in future time.I hope it dont tragedy for humans.Japans was built their buıldings for 9 hıt earthguake but they saw damaged tsunami..When we saw disaster on Tv we are very upset.I send best wishes for Japan people I hope they get past guıckly this unwanted situations.

3 yorum:

kadıoğlu dedi ki...

s.a ilhami abi çok kötü bi felalet 1986 yılında çernobil faciasında şu anda japonyanın ve komşularının yaşadığı duyguları biz yaşamıştık o yıllarda da memlekette idim radyasyon yüklü bulutlar üzerimide iken birde yağmur yağınca çayımızdan tutunda fasülyemize kadar radyasona bulandık.allah kimseye böyle facialar yaşatmasın.

HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN dedi ki...

İlhami abi ALLAH japon halkına yar ve yardımcı olsun,ve Rabbim bizlerede böyle bir facia yaşatmasın.

Small Footprints dedi ki...

It is very sad ... and I, too, hope they will survive these tragedies. I'm also reminded of the dangers when man tries to control nature.

Best wishes, my friend!