25 Temmuz 2011 Pazartesi

bahçeden son görüntüler latest images from garden

 Diğer işlerin yanında bahçe çalışmalarını da ihmal etmiyorum.Temmuz ayı bayağı sıcak gitti ,yağmurda yağmayınca bahçedeki ürünleri sık sık sulamak gerekiyor.Domates,biber,salatalık kendi üretimimizden tüketmeye başladık,yakında patlıcanlarda ürün verecekler.Toprakla uğraşmak çok zevkli bir iş,yoğun iş ortamından ve stresten uzaklaşmak için toprakla  uğraşmak ve zamanı boşa harcamamak en doğrusu bana göre,etraftaki kuyularda yeterince su yok bu yıl bu yüzden suyu dikkatli ve tasarruf ederek kullanmak gerekiyor,bu açıdan damlama sistemi en iyi çözüm olsa gerek.

I dont neglect garden wörks beside other jobs,July month contınıou very hot and dry , we havent  necessary more rain,so I must give water all prodacts.We started  consume our crops Tomatoes,pipper and cucumbers probably eggplant will give new crops near time.İn my opinion its very plesure with deal to soıl,to throw stres and away to environment must be best solutıon.We have dry season this  year in this region so I must use water carefully.according to me drip system is best idea. Biberler ve salatalıklar taze olunca yemeside çok güzel oluyor.When cucumbers and pippers become  fresh,also  eat very nice.
Patlıcanlar henüz çiçekteler,eggplants started blooming new

7 yorum:

Mustafa Doğan dedi ki...

Geçen sene bu sıralar sanki biberde domateste yiyorduk gibi hatırlıyorum. Bu sene sanki geçmi kadlı ne? Bizim bahçede henüz ne domates ne de biber alamadık daha.

Maşallah bahçe güzel görünüyor. Allah emeklerinizi zayi etmesin.

Adsız dedi ki...

ilhami abi pano kumanda merkezi mi zor bahçe işlerimi,arılardan bal ne zaman yiyeceğiz,balların tadını özledik.Mehmet Ergin dolum opratörü

İlhami Uyar dedi ki...

Sayın Doğan geçen yıla göre 20 gün geriden takip ediyor,emek verince güzel şeyler ortaya çıkıyor tabiiki.
Mehmet Ergin insan işini sevdimi zor gelmez,başarmak için çalışmak gerekiyor,zamanı gelince bal yeriz merak etme,iyi çalışmalar kolay gelsin.

kadıoğlu dedi ki...

selamun aleyküm ilhami abi sebzeler bahçeden ve organik olunca tadıda bir başka oluyor benimde arılığın bir kısmında küçük de olsa bir bahçemiz mevcut arılar dan artan vakitte bahçe ile uğraşmak ayrı bir zefk.

nalan dedi ki...

ellerinize kollarınız sağlık İlhami Bey. yorucu ama yemesi bile değil şöyle geçip karşıdan izlemesi bile keyif verir insana.
keyfiniz daim olsun.

Erdoğan BAYKAN dedi ki...

İlhami Abi,

Sizin böyle çalışmalarınızı görünce imrenerek takip ediyorum. Aslında ihtiyacım olan her şey mevcut ama bir türlü başlayamadım ekip biçme işlerine :(

Selamlar. İyi çalışmalar.

Glennis dedi ki...

You have a good vegetable garden, always very useful for the kitchen. We also grow as many tomatoes and lettuce as we can with broccoli and pumpkins too. Fresh from the garden is best.