25 Eylül 2011 Pazar

september hive controls Eylül ayı kovan kontrolleri

 Bahçemdeki kovanların Eylül ayı kontrollerini sayın Türkle beraber yaptık,geçen haftalarda ana verdiğim kovanın durumunu dikkatlice izledim ,son durumu mükemmeldi,kapalı yavru gözleri 2 çıtada vardı,buda demek oluyorki kışı rahatlıkla atlatabilir.
We checked  my bees in garden with Ali Türk today ,I changed queen last week one hive I inspect it regularly,latest control was very nice,it will be past winter season as  a healty.

 Bakımları ve gereği yapılınca sorun pek olmuyor,sonradan üzülmektense zamanında yapılan her müdahele arının yararına vede sizin yararınıza olacaktır.
When you comlete maintanence regularly you cannot see any negative problems,you must necessary maintanence regularly.


İşimiz bittiğinde Ali bey bahçeye daldı ,Sayın Dr Muhteşem bey tavsiyelerde bulunuyordu,sakın ola Aliyi bahçeye götürmeyi bırak yanından dahi geçirme,hocamızın lafını dinlemedik hata ettik,bahçeyi kuruttu  bugün ustamız,nevarki düzenli suladığımdan  bahçede verim hız kesmiyor,devamlı sirkilasyon var,unutmayın ki veren el alan elden iyidir,üretmek insanlara faydalı olabilmek çok güzel bir duygu,bahçeden faydalanabilen tüm arkadaşlara afiyet olsun.
When we finish hives intanence Ali Türk entered my garden and pick up many  prodacts,Dr Muhteşem Turunç said that you dont habit Ali Türk your garden,otherwise you cannot pickup any prodacts in you garden,grow very nice idea ,sharing is very important  no problems.

7 yorum:

Mehmet Yüksel dedi ki...

İlhami bey Selamlar,
Arılarımızın sonbahar bakımı çok önemli,gelecek yıla hazırlık şimdiden yapılmalı,çalışmalarınızda
başarılar dilerim,kolay gelsin.

Selamlar Saygılar.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

İlhami Abi.

Ahh İlhami abi ahhhh.Sen Bakanı ızgaranın başından kaldır,ondan sonra da bahçeye sok ve o bahçe de birşey kalsın.Senin bahçeden artık gelecek yıla kadar hayır gelmez bilesin :))

SLM ve Muhabbetle...

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

İlhami abi sana çok teşekkür ederim. İşe yetişeceğim deyip mangalı iptal ettirmişin ya bu bizimkine yeter. Bensiz bensiz ne işi var senin oralarda:) sağlıcakla kal abi.

İlhami Uyar dedi ki...

Sevgili Mehmet bey,boynuz kulağı geçermiş,bizimde zamanla sizleri geçmemiz lazım,bizden sonrakilerde bizleri bilgi yönünden geçsinlerki iş mükemmel devam etsin,en derin sevgi ve saygılarımla

Kıymetli Yusuf bey,bilgininde ,üretilen ürününde paylaşılanı daha güzel değilmi,tüm arkadaşlar gelebilirler,tabii kalırsa,en içten dileklerimle,saygılarımı iletiyorum.

Saygıdeğer hocam adama gaz vermeyin,gerçi Ali bey ufak tefek olaylara pek kanmaz,ama ne olur ne olmaz,tüm arkadaşlarla dostluklar ebediyen devam etsin,gerçi sevginin ve saygının olduğu yerde düzen bozulmaz.Ayrıca benim silahların teskeresini yeniliyorum en kısa zamanda arıcıları av partisinde buluşturmam lazım.Sizde Zaim beyle beraber başroldesiniz ikiniz biraraya geldiğinizde ben ortamı merak ediyorum.Saygılarımla

ÇAY'LI dedi ki...

abim
selamlar nekadar güzel birliktelikleriniz bunu doya doya tadını çıkarın ne olur.bu mutlu bir ekibe sonsuz sevgilerimle

PINARHİSARLI ARICI dedi ki...

İlhami bey Selamlar,ustalar bir araya gelmiş güzel birbakım olmuş,
Arılarda sonbahar bakımı çok önemli,gelecek yıla hazırlık şimdiden yapılmalı,çalışmalarınızda
başarılar dilerim,kolay gelsin.

Small Footprints dedi ki...

It looks like your bees are thriving this year ... congratulations. I know that it is a result of your hard work! :-)