8 Ocak 2012 Pazar

Wild swine hunting preparatıons Yaban domuzu avı hazırlıkları

 Hava yağmurlu olunca bu haftaki av programı mecburen ertelendi,bende yağmurluğumu giydim hem yağmurlu havada yürümenin zevkini tattım,muşmula yedim,yaban domuzlarının gezdiği alanları tesbit ettim,geçen pazar iki arkadaşımızın av köpeğini domuz kesmiş ama domuzuda  öldürmüşler,erkek domuzlar bilhassa yaralandığı zaman çok tehlikeli olabiliyorlar.Eğer hava şartlar uygun olursa haftaya pazar günü operasyon yapacağız.Fotoğraflardaki alanlar domuzlar tarafından sürülmüş aynen tarla gibi yapmışlar,yaban soğanını çok seviyorlar.Tabiiki yaz mevsiminde buğday,fındık,bahçelerimize,mısır ve diğer ürünlerimize zarar veriyorlar,mücadel edip nüfularını azalmazsak  daha da çok zarar verecekler.

While weather very rainy we necessaraly posponed our hunting party,I weared raincoat and traveled in forests its very nice while rainy day in forest trip.I ate medlar and I determined wild swine located areas,wild swine cut my two neighbour hunters dogs latest swine died by hunters last week.when swine injure may be very dangereous for hunters and their dogs.If weather condotıons  possible we will make operatıon next week.Swines give damage our garden,what,corn ,nuts and our another crops.We must decrease their populatıons,ıf we dont fight them they will be give much more damage in future time.

 Deredeki ufak şelale, small waterfall in creek.

 Arıcı arkadaşlar misafir ağırlama sırasının bende olduğunu ikide bir hatırlatıyorlar,kuzular büyüyorlar,biraz daha beklemeleri gerekecek.

My beekeepers friend says  its your  turn guests enterteainment,our lambs growing.
 Koyunlarımızın birçoğu ikiz yavruladı,onlarla uğraşmak vakit geçirmek son derece zevkli bir uğraş.
 Eğrelti otu en iyi organik gübre denir,bunu ormanlarda gezinirken gözlemlemek mümkün,çürümüş eğreltilerin olduğu bölgeler  yemyeşil ve verimli bir örtü altında.Köydeki bahçemde eğrelti otu ve çam kabuğu kullandım toprak çok güzel oldu.

Orman müdürlüklerinin çamlara zarar veren çamkese böceğine karşı,çamkese böceği ile beslenen böcek türünün yetiştirilmesi için yapılan özel havuzlar,ormanlarda bayağı yapılmış bu sistem.

2 yorum:

EMRAH dedi ki...

Selamlar İlhami abi kuzuların maşallahı var çok güzeller.Yaban domuzu avı en tehlikeli avlardan birisi çokda heyacanlı aynı zamanda.sağlıcakla kal.

muratakın dedi ki...

Sayı İlhami Bey:

Kış olunca arıcılık askıya alınıp diğer işlerle uğraşıyorsunuz.

Kolay gelsin.