6 Mart 2012 Salı

Spring is starting İlkbahar başlıyor

 Hava sıcaklığı artınca tabiat uyanmaya başladı,arılarda bu duruma ayak uydurarak faaliyetlerine başladılar.KOvana su taşımalarından ve güzel polen geliri olmasından bu faaliyetlerini gözlemliyoruz.

While weather temperature increase,environment is start blooming,also bees follow this condotions,you can watch bring water and  collect pollen.
Ana arı vazifesini yapmakla meşgul,petek üzerinde dolanarak  devamlı yumurta bırakıyor.Çevre illerden arayan arıcı arkadaşlarımız arıyorlar bayağı kayıp oldu diye,çok şükür hiç kaybım olmadı.Benim şahsi görüşüm şu andan itibaren bu olayların oluşması açlık veya mevcut azlığından olabilir diye düşünüyorum.Tüm arıcı arkadaşlarımıza verimli bir sezon diliyorum.
Queen very bussy she make her job,it leave leggs contınıously,some beekeepers calling me and asking  bee loose,I havent those problem this year,in my opınıon cause may be starvatıon or not incufficent bees populatıon.I wish nice development and efficient year

4 yorum:

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

ilhami abi bahara az kaldı. Yakındır haber yapmaya vakit bulamayacağımız günler. Sağlıcakla kal.

MURAT AKIN - ARICI dedi ki...

İlhami Bey:

Hava soğuk olunca bitkiler biraz geçte olsa açıyor, sizde de bodur ballıbabalar açmaya başlamış.

Hiç kayıpsız çıkmışsınız sevindirici olmuş.

Yagmur İpar dedi ki...

Baharla beraber malumunuz bir uyanma söz konusu doğada. Hayırlı ve bereketli bir sezon dilerim. Selamlar...

ozgur dedi ki...

Çok güzel fotograflar,bahar her zamn içini açar,mutluluk veriri insana,bu anlamda teşekkür eder,bereketli sezonlar dilerim:)