27 Aralık 2009 Pazar

Hunting program has changed Av programı değişti

We had hunting program with my colleagues Yusuf Vaykul and his son last Thursday ,when we arrive a village ,program has changed,my brother said that "we are very bussy today so we need to your help,today our sheeps and goats also entrusted for you",I have accepted this idea necessarily.we traveled tohether 2 dogs and our animals to find woodcock,when air is very hot,we didnt find woodcock,probably we will repaet again this hunting program in future time.I spoke another hunting at environment,they say same wörds too,today hunting not productive today.

İş arkadaşım ve oğluyla geçen perşembe av için program yapmıştık,fakat bugün köye varınca program değişti,kardeşim dediki bizim yoğun işimiz var bugün koyunlar ve keçiler size emanet dedi,bizde bu öneriyi mecburen kabul ettik,yanımıza kuş köpeklerinide alarak,maceramıza devam ettik,tüm yerleri gezmemize rağmen büyük olasılıkla hava sıcak olduğundan çulluk bulamadık,bu programı gelecek haftalar için yeniden yapacağız,civardaki avcılarlada konuştum,bugünkü avın verimli olmadığını söylediler.
My colleauge and his son,we teached him magazine load and hunting rules.
Arkadaşım ve oğlu,oğluna şarşör doldurma ve avcılık kuralları hakkında bilgi verdik.

I m breast feeding from mother to twin lambs
ikiz kuzulara analarını emziriyorum.
very pleasant to feed our goats and sheep with hand.

keçileri ve koyunları elle beslemek çok zevkli
this is wild fruit
yaban meyvası

16 yorum:

arıbeyi dedi ki...

İlhami Bey ava giden avlanır mı diyelim yoksa,ava niyet çobanlığa kısmet mi diyelim.Olsun hayvanlar arasında da çok mutlu görünüyorsunuz.Sizleri öyle mutlu görünce bende kendimi köyümde yıllar öncesi anılarımda zannettim.
Bu güzel paylaşımın için teşekkürlerimi sunarım.
SAYGILARIMLA.

chaniabee !!!! dedi ki...

hronia polla my friend!! and a hapy new year!!!!!

EMRAH dedi ki...

İlhami abi avcılıkta,koyunlara bakmakda zevkli olsa gerek,ikiz kuzular çok güzel gözüküyor.Maşallah, güzel bir gün geçirmişsin.sağlıcaklakal.

salih arıcı dedi ki...

İlhami abi merhaba;

Abi çiflik işleri keyifli işler olsa gerek. Yaban meyvesi dediğin dikenlerin verdiği bir bol çekirdekli meyvesi vardır bizim buralardada ormanlarda bolca bulunur ,çocukken onları toplayıp yerdik meyveleri yenen dikensi bitkidir,kal sağlıcakla.

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

İLhami abi,av işi doga sporudur.Belliki avlanma alanında av hayvanı kalmamış.Bizim yöremiz avcılıga biçilmiş kaftan.Misafirim ol beraber gideriz.Koyun ve keçilerin cinsi ne.Saglıcakla kalın.

Daily Living dedi ki...

Great place!
Thank you for visiting!
Happy New Year.
Regards.

Ανεστης Θ. Κετσετζιδης dedi ki...

Happy New Year.

Gattina dedi ki...

I don't know if there is a reason for hunting, but I hate hunting ! I love animals too much, but I agree that sometimes it is necessary. What I hate is the snobs way to "hunt" they raise feasans, when they are big enough they set them free, just to shoot them down for fun afterwards. That's disgusting !
Thanks for your good Year wishes, I too wish you a happy New Year !

Nihal dedi ki...

Yasal oldugu surece ve av icin onerilen zaman dilimi gozlendigi takdirde, avcilik cok eglenceli bir aktivite olmali. Ne kadar guzel ki boyle bir firsatiniz var. Dilerim ben de bir gun bu yondeki 'ilk'imi gerceklestirme sansini bulurum.

Ve bu arada, size ve degerli Ailenize saglik, mutluluk ve sans getirmesini diledigim bir yeni 2010 kapida. Hersey istediginiz gibi olsun. Guzellikler ve aydinlik getirsin herkese.

Tekrar, iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ediyorum.

UNUTMAZSOY ARICILIK dedi ki...

YENİ YILINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR DAHA NİCE YILLARI SEVDİKLERİNİZLE SAĞLIK MUTLULUK VE BEREKET İÇİNDE GEÇİRMENİZİ DİLERİM...

ΜΕΝΤΕΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ dedi ki...

HAPPY NEW YEAR

Θεοδόσης Κατσαρός dedi ki...

Dear friend İlhami,
I wish you all the best for a Happy New Year in 2010 with peace, healthiness, happiness and prosperity.

Turquoise Diaries dedi ki...

Yeni yılda sevdiklerinizle mutlu ve huzurlu günler geçirmenizi diliyorum.
Sevgiler

fatih güneş dedi ki...

Abi hayırlı avlar olsun diyeyim ama pek rast gelmemiş anlaşılan yinede rast gele.

Cliff W dedi ki...

Wishing you, your family and friends all the best for 2010 and thanks for your kind words on my blog. Cliff

Foris Mouratidis dedi ki...

Dear Ilhami wishes for a healthy and happy new year.