28 Ocak 2008 Pazartesi

İlkbahar hazırlıkları ve kek yaptırılması

Gebze Yağcılar köyünde beraber arıcılık yapmakta olduğumuz Nevzat Yavuz,Saim Cevher ve ben İlhami Uyar (diğer arıcı arkadaşımız Kamil Şimşir gelemedi).Sultanbeylideki Mustafa beyin işyerine gittik,kek yapma olayınıda hallettik.Bizim ekip üyeleri işbaşındalar. İşlemler tamamlandı,makina devreye girdi,herşey yolunda

Zevkle olayı izliyoruz,kendimiz yapmaya kalktığımızda çok zorlanmıştık,makina gibisi varmı?işlem tamamlanmış,iş paketlenme safhasındadır.Gözlemlerimiz göstermiştirki kestane balından yapılan kekler arılar tarafından çok seviliyor ve tüketiliyor.


Bulunduğumuz Marmara bölgesi iklim itibariyle Şubat ayının sonlarına doğru havalar ısınmaya başlıyor,bu yüzden hazırlıklara şimdiden başladık,öncelikli olarak kekleri yaptırıp,sırasıyla diğer işlere el atıyoruz,bilirsinizki önceden hazırlıklarını yapmazsanız,zor durumda kalabilirsiniz.Periyodik olarak işleri sıraya koyduğunuz zaman sistem hatasız çalışıyor.

2 yorum:

UĞUR KIRAN dedi ki...

E hayırlısı olsun ne diyelim abi,kekleri hazırlamışken geç kalmadan kızlara ikramda bulunsanızda onlarda bayram etseler,sonra hazır canım kekler seneye kışa kalmasın.

PINARHİSARLI ARICI dedi ki...

KEKLERİ YAPMANIN KOLAYINI BULMUŞSUNUZ KOLAYGELSİN ERKEN BAHARDA ARILARA VERİNDE KAYBINIZ OLMASIN ,KEKTE UCUZ AYÇİCEKBALI KULLANIRSANIZ KEKLERİNİZ DAHA GÜZEL OLURÇÜNKÜ DONMA ÖZELLİĞİNDEN KEKE ÇOK GÜZEL KIVAM VERİR
HAYIRLI AKŞAMLAR