26 Kasım 2008 Çarşamba

Health Officer Murat Bilim and beekeeping,Sağlık Memuru Murat Bilim ve arıcılık

The Hospital of Darıca Farabi State that wörking as a Health officierMurat Bilim ,said that he gradute beekeeping course,he loves bees and beekeeping,he was born Ordu,his families interesting bees so he said that likes all bees prodact,probably sometimes he will come with us ,and remember old knowladge,when he free we can take advantage of him about beekeeping information.

Türkçe:Darıca Farabi Devlet Hastanesinde sağlık memuru olarak görev yapmakta olan Murat Bilim,arıcılık kursu diploması aldığını ,arıları ve arı ürünlerini çok sevdiğini söyledi,Ordu doğumlu olan Murat Bilim ailesinde arıcı olduğu için pratik ve teknik açıdan kendisini çok iyi yetişirmiş,muhtemelen boş vakitlerinde bazen bizimle gelerek eski bilgilerini tazeleyecek,bizde onun değerli bilgilerinden faydalanma imkanı bulacağız.

I check all hives today,situation nice,probably next 3 month dont need meintinance if dont extraordinary circumstances,they have enough honey and pollen.

Türkçe:Kovanlarımın kontrollerini yaptım durum güzeldi,muhtemelen önümüzdeki üç ay olağanüstü durum olmadıkça bakım gerekmeyecek.Bal ve polen durumları yeterliydi.

4 yorum:

Κώστας Ελευθεριου dedi ki...

We (beekeepers) found friend who love bees everywhere. Nice jub with the bees. I steel translate you from English to Greece.

PINARHİSARLI ARICI dedi ki...

Bilgili ve araştırmacı dostlar daima insanlara fayda saglar bu gibi doslukta bazı bilgilerde paylaşım ile arıcılıgımıza fayda saglar inanıyorumki sen zaten boşa kürek çekmessin arılarınıda ona göre kışa yatırmışsındır
hayatında başarılar seninle olsun

Hayati İnal dedi ki...

Ben Ayda bir bakıma devam ederim.Detaylı değil tabiki.15 günde bir kek veya şerbet...vermeye devam...Yalnız bugün hava soğudu.Arılar evin yanında burası kışın soğuk oluyor.Geçen yılki arılığıma geçersem 1 Şubatda uyandırma şurubunu veririm.Benim bir sorum olacak Antalyada atartar keremayı birkaç yere sordum bilen yok.Dükkanın birinden pastacı kereması aldım.Acaba tartar ile pastacı kreması aynı şeylermi?cevabını beklerim.

sağlık memuru dedi ki...

gerçekten güzel bir paylaşım teşekkürler sağlık memuru murata teşekkürler